Ekslikult arvatakse, et keemiapritsimisega tegelevad ainult sõjalennukid. Tegelikult on 90% pritsijatest ikkagi tavalised reisilennukid, mis sooritavad ülelennu Eesti territooriumilt. Mõned näited eksootilistest rahvusvahelistest lendudest, mis oma teekonnal iga päev Eesti õhuruumi läbivad:
Peking-Amsterdam, Seoul-London, Nagoya-Frankfurt, Paris-Shanghai, London-Hong Kong, Beijing-Madrid, Mumbai-New York jne.
Kuna enamus reisilennukitest kasutavad nüüd ADS-B jaamu, siis on võimalik neid tuvastada tasuta lehekülje www.flightradar24.com abil. Alljärgnevalt õpetus, kuidas seda lehekülge kasutada ja pritsivaid lennukeid tuvastada. NB! Kuigi silmaga vaadates võib jääda mulje, et lennukid on lähedal, on nad siiski sinust enamasti 20-60 km kaugusel. Seda tuleb kindlasti võtta arvesse, kui lennukeid arvutist otsid ja tuvastad.
1. Mine internetilehele www.flightradar24.com
2. Sulle avaneb selline maakaardi pilt:
3. Vasakul üleval nurgas saab kaarti suuremaks ja väiksemaks Zoomida. Kliki miinusmärgil (-) nii mitu korda kui vaja, et Eesti paistma hakkaks.
4. Kui Eesti juba paistab, siis nihuta hiirega Eesti ekraani keskele ja vasakult ülevalt Zoomi sisse plussmärgile (+) vajutades.
5. Kui näed taevas pritsivat lennukit, püüa see üles leida kaardilt ja siis kliki sellele kollasele lennukile, mis tundub õige. Seejärel avaneb sulle infomenüü sellest lennukist: Lennufirma, lennuki tüüp ja liininumber jne. Pane see informatsioon paberile kirja koos kuupäeva ja kellaajaga.
Comments
“Õpetus: Pritsivate lennukite tuvastamine www.flightradar24.com abil” on saanud 3 vastust
kui olen kirj apannud,mis edasi saab siis.
Need andmed seal ei paljasta kui palju heitgaase lennuk väljastab ja kas toimub ka reaalne “pritsimine” .väheusutav et tegelikult toimub.
Palun väga! 18.05.2014 kl. 9.45 Tartu lähistel ülelennu teinud Russian Airlines Airbus A 319-111 liinil Peterburg-Viin (SDM 6203) jättis endast maha räige keemiaraja. Peab aga mainima, et on küllalt palju selle programmi poolt MITTE TUVASTATAVAID lennumasinaid, kes meie taevast igapäevaselt pasandavad, isegi liikumiskiirus tundub neil olema suurem. Ilmselt on tegu militaarotstarbeliste lennukite või droonidega…